pluskwy
22 lutego 2022

Zwalczanie pluskiew domowych: radzimy, jak pozbyć się ich na dobre

By redakcja serwisu

Pluskwy to bardzo uciążliwe owady, które powodują dyskomfort i są trudne do usunięcia. Ponadto mogą również stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dlatego też zwalczanie pluskiew to konieczność. Co trzeba wiedzieć na ten temat? Jak wytępić pluskwy raz na zawsze?

Skuteczne zwalczanie pluskiew — co trzeba wiedzieć?

Warto zacząć od tego, że zwalczanie pluskiew domowych zawsze powinno być przeprowadzane przez profesjonalistów. Dlaczego? W dużej mierze wynika to z tego, że żaden domowy sposób nie jest skuteczny. Czasami może się wydawać, że udało się zlikwidować pluskwy naturalnymi metodami, jednak zawsze po pewnym czasie kolonia się odradza.

Jeśli chodzi o tak przebiegłe owady, jak pluskwa domowa, to ich zwalczanie powinno się odbywać z użyciem fachowych metod. Skuteczne metody oferują wyspecjalizowane w tym obszarze firmy. Przykładowo, zwalczanie pluskiew to flagowa usługa firmy Stander – https://www.stander.pl/uslugi/zwalczanie-pluskwy/.

Pluskwa domowa — zwalczanie w kilku etapach

Zwalczanie pluskiew nie jest prostym zadaniem. Właśnie dlatego samodzielnie nie jesteśmy w stanie zrobić tego skutecznie. Mowa o insektach, które bardzo szybko się rozmnażają. Im większa kolonia, tym trudniej wybić owady co do jednego. Poza tym żyją one w zakamarkach, więc łatwo mogą się ukryć. Do zwalczania pluskiew trzeba podejść na poważnie. Proces jest przeprowadzany w kilku etapach:

  1. przygotowanie mieszkania,
  2. zastosowanie wybranej metody,
  3. wdrożenie działań zapobiegawczych,
  4. monitorowanie efektów.

Jeśli chodzi o takie insekty jak pluskwa, zwalczanie profesjonalnymi metodami wymaga wcześniejszego przygotowania mieszkania. W jaki sposób? Trzeba zrobić przestrzeń, aby specjaliści mieli odpowiedni dostęp do owadów i gniazd, gdzie bytują.

Niezbędne jest więc odsunięcie mebli od ścian na odległość co najmniej 15 cm. Trzeba również zdjąć wszystko z łóżka, od koców po pościel. Wszystkie te rzeczy należy umieścić w jednym miejscu. Jeśli jest to możliwe, warto zdjąć również materac. Kolejny krok to zabezpieczenie roślin, jedzenia, środków kosmetycznych i innych wrażliwych produktów przed działaniem środka biobójczego.

Kiedy przygotowania zostaną zakończone, może rozpocząć się właściwe zwalczanie pluskiew. Fachowcy wdrażają właściwą procedurę, którą może być na przykład oprysk szczegółowy. Niestety jednorazowe powtórzenie zabiegu zwykle nie daje pożądanych rezultatów. Trzeba wykonać go jeszcze co najmniej jeden raz. Liczba niezbędnych powtórzeń jest zależna od wielkości kolonii. Im wcześniej przeprowadza się zwalczanie pluskiew domowych, tym jest ono szybsze i łatwiejsze, a także tańsze.

Kolejny krok to działania zapobiegające odrodzeniu się kolonii. W tym celu trzeba wyprać pościel i wszelkie inne przedmioty, w których mogły przetrwać pluskwy lub ich jaja. Później pozostaje już tylko obserwować sytuację. Profesjonalne firmy przeprowadzające zwalczanie pluskiew domowych, takie jak Stander, powtarzają całą procedurę aż do uzyskania pożądanych efektów.