4 marca 2022

Trendy kuchenne 2022 – jak urządzić kuchnię, aby była na topie?

By redakcja serwisu

Modna kuchnia 2022 to przede wszystkim stawianie na rozwiązania, które mają sprawić, że będzie ona funkcjonalna i praktyczna. Oczywiście nie bez znaczenia we wnętrzarskich trendach jest kwestia designu, niemniej to właśnie praktyczne podejście do tematu aranżacji jest w tym roku najbardziej pożądane. Wśród styli, jakie dominują wśród światowej sławy projektantów oraz amatorów dobrego designu należy wyróżnić przede wszystkim eko, japandi oraz boho. Wszystkie nawiązują do natury i tworzą przestrzenie w których po prostu chce się spędzać czas.

Modna kuchnia 2022 – jaka kolorystyka

Modna kuchnia 2022 to przede wszystkim dominacja barw natury. Szalenie na topie jest drewno w każdej postaci – może się pojawić na frontach szafek, podłodze czy też ścianach. Najlepiej w towarzystwie kamieni takich jak granit czy też święcący już od wielu sezonów marmur. Jego potencjał doceniany jest już od bardzo dawna i niewiele wskazuje na to, że miałoby się to zmienić. Wśród kolorów modne są szczególnie bliskie kolorom natury, a wśród nich brązy, biele, beże, szarości i wszelkie odsłony zieleni.

Na topie jest zwłaszcza ta w butelkowym wydaniu. Modne są także połączenia kolorystyczne, które mocno ze sobą kontrastują. Mowa o klasyce gatunku czyli bieli i czerni, niemniej kroku jej dotrzymują np. zieleni i żółci czy też połączeń z kamieniami naturalnymi.

Trendy kuchenne 2022 – jakie dodatki?

Wśród dodatków prym wiodą zwłaszcza te, które stawiają na moc natury. Cegła, len, wełna, bawełna, drewno – takie są bardzo pożądane przy tworzeniu przestrzeni skrojonej na miarę wnętrzarskich trendów 2022. Bardzo na topie jest także wprowadzanie różnego rodzaju ozdobnych gałek meblowych, które mogą kontrastować na przykład z czarnymi frontami. Bardzo na topie są również dekory wykonane z kamienia naturalnego, a zwłaszcza z marmuru, który wraca do łask ze zdwojoną siłą. Był modny już w poprzednich sezonach, ale śmiało można powiedzieć, że w tym rządzi.

Modna kuchnia 2022 – jakie meble?

Meble przede wszystkim drewniane – tak lansują je światowej klasy projektanci. Stawiajmy na te w których na próżno szukać jest szkodliwych substancji w tym w klejach, olejach czy też farbach. Oprócz tego należy docenić potencjał funkcjonalności. Rozwiązania, które są łatwe w utrzymaniu czystości – matowe powierzchnie są jak najbardziej pożądane. Do tego stawienia na nowe technologie – takie działanie, to przepis na modną kuchnię 2022.