28 stycznia 2022

Modna kuchnia 2022 – inspiracje i trendy

By redakcja serwisu

Modne kuchnie w 2022 roku charakteryzują się przede wszystkim funkcjonalnością. Nie bez znaczenia pozostaje także nawiązywanie w nich do natury – w końcu trend eko będzie w nadchodzących miesiącach bardzo na topie. Z powodzeniem możemy więc sięgać po naturalne materiały z drewnem i kamieniem w rolach głównych. Pamiętajmy także o funkcjonalności. Sprawdźmy, jak więc urządzić kuchnię, aby była zgodna z trendami 2022.

Modne kuchnie 2022 – postaw na naturę

Naturalne materiały to absolutny must have w modnych kuchniach 2022. Nie bez znaczenia pozostaje w nich rola szczególnie stylu japandi, jak również boho czy też rustykalnego w których zamiłowanie do natury jest bardzo widoczne. Wprowadzane są do nich najczęściej meble wykonane z naturalnego drewna co sprawia, że kuchnie stają się przytulne, a ich aranżacje cieszą oczy przez wiele lat. W tym roku bardzo mocno lansowane jest łączenie stylu skandynawskiego z japońskim, gdzie projektanci proponują między innymi stoły wykonane z drewna utrzymane w beżowej tonacji.

Można także postawić na różne odcienie szarości oraz złociste dekory. Jeśli wolimy iść bardziej w stronę stylu rustykalnego, wówczas możemy postawić na bordowe kolory. Nie zapominajmy także o kamieniu naturalnym. Rok 2022 podobnie jak jego poprzednik będzie należał przede wszytskim do marmuru, ale nie jest to standardem. Można wprowadzić więc do kuchni wykonane z niego blaty, ale także elementy dekoracji. A może podłogi lub płytki? Też będzie dobrze, jeśli zachowamy odpowiednie proporcje. Oczywiście nie musimy sięgać po oryginalne kamienie, ponieważ wiąże się to często z bardzo dużymi kosztami. Z powodzeniem sprawdzą się także zamienniki takie jak spieki kwarcowe, albo też żyłkowane płytki gresowe.

Modne kuchnie w 2022 – kolory, szafki i podłogi

Modne kuchnie 2022 utrzymane są w naturalnym tonie, więc nie może w nich zabraknąć najbardziej topowego koloru nadchodzących miesięcy, czyli zieleni. Na topie jest zwłaszcza jej najciemniejszy, głęboki odcień, ale można także sięgać po pastele, jego jasne wydania czy też miętowe. W trendach kuchennych utrzymuje wysoką pozycję także czerń, podobnie jak w poprzednich latach projektanci wykorzystują jej dekoracyjny potencjał. Można ją łączyć z nieśmiertelną klasyką czyli szarościami oraz bielą. Te pojawiają się zarówno na podłogach, jak i frontach szafek i innych meblach. Pamiętajmy jednak o tym, że o ile trendy są bardzo ważne, o tyle najważniejsze jest nasze indywidualne poczucie smaku. W końcu kuchnia to serce domu i musi być urządzona tak, aby było nam w niej wygodnie.