28 maja 2018

Prysznic bez brodzika oraz kabiny, czyli aranżujemy nowoczesną łazienkę

By redakcja

Prysznic bez brodzika jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w aranżacjach nowoczesnych łazienek. Dzięki niemu optycznie powiększamy przestrzeń, a także nadajemy pomieszczeniu elegancji. Poza tym doskonale wpisujemy się minimalizm, którego efekt chcemy osiągnąć urządzając łazienkę zgodnie z najnowszymi trendami.

Urządzanie nowoczesnej łazienki

Strefa prysznicowa może stanowić nie tylko punkt łazienki w którym dbamy o higienę osobistą, ale także dekoracyjny. Sprzyja temu postawienie na prysznic bez brodzika. Decyzję o montażu tego typu kabiny najlepiej jest podjąć już na etapie projektowania łazienki. W przeciwnym razie, możemy potem mieć spory problem z prze aranżowaniem przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem mogą się tu okazać kabiny prysznicowe na wymiar.  Wszystko przez podłogę ze spadem oraz zastosowaniu odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej. Likwidacja kabiny prysznicowej z brodzikiem, to także duże koszty.

Prysznic bez brodzika – bezpiecznie, komfortowo i efektownie

Nowoczesna aranżacja łazienki, to połączenie funkcjonalności z efektownymi wyposażeniem. W takie wpisuje się powierzchnia prysznicowa, która wtapia się harmonijnie w płaszczyznę podłogi. Dodaje łazience lekkości jako rozwiązanie niezwykle minimalistyczne. Brak progu sprawia, że jest on bardzo wygodny w użytkowaniu, a szczególnie w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz dzieci.

Kolejna zaleta, to uniwersalność. Prysznic bez brodzika szczególnie sprawdzi się w łazienkach o niestandardowym kształcie, czyli np. z załamaniami, rogami czy wnękami, słowem – w takich, w których ciężko będzie go dopasować. Szklane ściany mają to do siebie, że można wykuć odpływ w podłodze i je wstawić niemal w każdym miejscu.

Minusem tego rozwiązania jest niewątpliwie jego koszt oraz większe ryzyko zalania łazienki. Jeśli nie chcemy do tego dopuścić, konieczne będzie zastosowanie hydroizolacji.

Kabina walk-in – kabina prysznicowa bez brodzika – kilka słów o wymaganiach:

Aby zamontować w łazience kabinę prysznicową typu walk-in, należy odpowiednio wyprofilować podłogę. Spadek ma być na poziomie 2%. Kolejna sprawa, to zapewnienie w niej przestrzeni o głębokości 11-15 cm. To służy zamontowaniu w niej elementów przyłączeniowych. Konieczny będzie także montaż systemów odwodnień dedykowanych prysznicowi bez brodzika. Mowa o odpływach punktowych, łukowych albo liniowych. Na rynku mamy wiele firm produkujących tego typu kabiny prysznicowe. Łódź jest jednym z miast, w którym znajdziemy ich siedziby.