chlebak stalowy
12 czerwca 2018

Piękna kuchnia

By redakcja

Kuchnia jest dla nas miejscem wyjątkowym, dlatego nic dziwnego, że nie chcemy by ktoś coś w niej przestawiał. Czasem jednak warto pomyśleć o kompletnym prze aranżowaniu wnętrza kuchni, ponieważ to pozwoli tchnąć w nią spory powiew świeżości, co pozytywnie wpłynie na komfort podczas gotowania. Im większy komfort, tym potrawy stają się smaczniejsze, a to przecież najważniejsze.

Kuchnia jest dla nas miejscem wyjątkowym, dlatego nic dziwnego, że nie chcemy by ktoś coś w niej przestawiał. Czasem jednak warto pomyśleć o kompletnym prze aranżowaniu wnętrza kuchni, ponieważ to pozwoli tchnąć w nią spory powiew świeżości, co pozytywnie wpłynie na komfort podczas gotowania. Im większy komfort, tym potrawy stają się smaczniejsze, a to przecież najważniejsze. Nie chodzi jednak o wymianę kuchenki, szafek i koloru ścian, lecz i sam wystrój za pomocą drobnych i nieco większych obiektów. Najlepiej w tym celu sprawdzają się naczynia i przeróżny sprzęt kuchenny, ponieważ w ten sposób nie zagracimy sobie kuchni, bowiem sprzęt ten będzie nie tylko piękny wizualnie, ale także praktyczny, więc nie będą to tylko ozdoby. Jaki sprzęt kuchenny nada się do wystroju? Wybór jest bardzo szeroki, ale zacznijmy od podstaw.

chlebak stalowyDrobne zmiany potrafią mieć duży wpływ na to jak wygląda nasza kuchnia, dlatego zamiast od razu wydawać fortunę na nową kuchenkę, zacznijmy od drobnostek. Dobrym pomysłem jest zakup kilku pojemników do przechowywania suchego pożywienia. Ważne jednak jest to, aby pojemniki były szklane, ponieważ w ten sposób zobaczymy co się w nich znajduje, a wtedy będziemy mieć większe pole do opisu. Pojemniki można wypełnić ryżem czy różnorodnymi kaszami. Możemy poświęcić jeden pojemnik na ryż, drugi na kaszę, a możemy także układać je warstwowo, co da bardzo interesujący efekt wizualny. Ciekawym pomysłem jest także wypełnienie pojemników różnokolorowym ryżem. Zostając przy drobnostkach, warto wspomnieć o nożach. Zazwyczaj przechowujemy je w szufladzie lub specjalnym stojaku, ale możemy także powiesić je na specjalnie do tego zaprojektowanym wieszaku. To bardzo dobry sposób szczególnie dla osób, które posiadają noże wysokiej jakości którymi chcą się pochwalić. Wieszak najlepiej umieścić w takim miejscu, aby noże odbijały od siebie światło. Wówczas efekt będzie zaskakująco dobry. Pomyślmy o czymś większym, a mianowicie o chlebaku. Jest to pojemnik który posiada bardzo wiele osób, lecz wiele chlebaków wykonanych jest w części lub w całości ze sztucznych materiałów. Nasz ładny chlebak powinien był w całości drewniany lub metalowy, choć drewno ma w tym przypadku większe walory estetyczne. Najlepiej wybierać takie chlebaki (https://naczynia.olkusz.pl/chlebaki), które nie posiadają zbyt grubej warstwy lakieru, która może maskować naturalną fakturę drewna. Drewniane chlebaki mają także tą zaletę, że utrzymują wilgoć pieczywa, lecz tej wilgoci nie ma zbyt wiele, tak więc pieczywo przez długi czas jest świeże i nie pleśnieje. Dobrym pomysłem jest eksponowanie patelni, a możemy to zrobić w taki sam sposób jak w przypadku noży. Możemy powiesić je na specjalnym wieszaku, a jeśli chcemy to może iść za ciosem i dokupić jedną lub więcej patelni. Jeśli zależy nam na efekcie wizualnym, ale ważne jest dla nas także zdrowie, wówczas warto wybierać patelnie teflonowe. Posiłki przygotowywane na nich są zdrowsze nie tylko dlatego, że nie potrzebują dużej ilości tłuszczu, lecz także dlatego, że teflon zapobiega przedostawaniu się niepożądanych substancji chemicznych ze stali do pożywienia. Podobnie działają patelnie ceramiczne, które doskonale kontrastują z teflonem, ponieważ zazwyczaj są białe. Warto jednak pamiętać, że zarówno powłoka teflonowa jak i ceramiczna jest bardzo delikatna, więc nie należy skrobać po niej widelcem.

Kuchnia powinna być przede wszystkim użyteczna, ale nikt nie powiedział, że nie może być przy tym piękna. W ładnie urządzonej kuchni gotuje się znacznie przyjemniej, więc można uznać, że sam wygląd spełnia pewną praktyczną cechę. To jak zaaranżujemy wnętrze naszej kuchni zależy wyłącznie od nas, a jeśli postanowimy wykorzystać do tego celu sprzęt kuchenny, to z pewnością nie zabraknie nam pomysłów, bowiem poza sprzętem wymienionym powyżej, do wyboru mamy także kubki, filiżanki, szklane zastawy i wiele innym. Tak naprawdę ogranicza nas jedynie nasza własna kreatywność, dlatego zróbmy z niej pożytek i odmieńmy wnętrze kuchni.


Źródło: naczynia.olkusz.pl