19 czerwca 2018

Jaką baterię kuchenną kupić?

By redakcja

Wybór baterii kuchennej powinien być przemyślany, często mamy problem z dopasowaniem odpowiedniego modelu ze względu na nieskończenie wiele możliwości. Jaką baterię kuchenną kupić i na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru?

Cena nie jest najważniejsza

Choć większość osób koncentruje się wyłącznie na cenie oraz wyglądzie baterii, bardzo ważną kwestią jest także jakość jej wykonania oraz funkcjonalność – w końcu jest to zakup na lata. Zwróćmy uwagę na to, że zlewozmywak oraz bateria kuchenna to elementy bardzo mocno eksploatowane, dlatego należy decydować się na armaturę od renomowanych producentów, która na pewno będzie dużo lepsza jakościowo. W tym wypadku cena idzie w parze z jakością produktu, podczas wyboru baterii trzeba zwrócić uwagę na takie rzeczy jak kształt, miejsce montażu, sposób sterowania, a także kolor.

Baterie naścienne i stojące

Baterie kuchenne różnią się od siebie sposobem montażu. Obecnie największą popularnością cieszą się takie montowane w blacie – montaż jest stosunkowo prosty i można go przeprowadzić samodzielnie. Baterie naścienne powoli odchodzą w niepamięć, jednak pojawiają się w niektórych aranżacjach retro. W tym wypadku przymocowane są bezpośrednio do złączy ciepłej i zimnej wody wychodzących ze ściany.

Poszczególne baterie kuchenne mogą być jednouchwytowe lub dwu uchwytowe, w których znajdują się dwa pokrętła z ciepłą i zimną wodą.

Ważna jest wylewka

Wylewka to bardzo ważny element baterii, może być ona ruchoma, nieruchoma, jednouchwytowa lub kilku uchwytowa, sprężynowa, wysoka itp. Baterie z wylewką ruchomą, wyciąganą będą najlepszą opcją, ponieważ umożliwiają swobodne mycie naczyń, a nawet podlewanie kwiatów.

Gdzie kupować baterie kuchenne?

Bateria kuchenna powinna pochodzić od renomowanego producenta, taka inwestycja naprawdę się opłaca. Jeżeli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, można zdecydować się na zakup w sieci, w sklepie takim jak http://www.bluewater.pl/baterie-kuchenne-c3679 dostępna jest armatura kuchenna i łazienkowa w niższych cenach. W sieci zawsze można kupić poszczególne produkty nieco taniej, więc się opłaca. Pamiętajmy, aby sprawdzić jaki jest okres gwarancji oraz czy w razie usterki będziemy mogli liczyć na usługi serwisowe. Armatura to duży wydatek, jednak jeżeli wybierzemy odpowiednie baterie, z pewnością będą służyć nam przez długie lata.