Jak dopasować krzesła kuchenne do aranżacji? Krzesła tapicerowane, drewniane czy metalowe?
20 sierpnia 2018

Jak dopasować krzesła kuchenne do aranżacji? Krzesła tapicerowane, drewniane czy metalowe?

By redakcja

Wybór krzeseł do kuchni tylko na pozór wydaje się być łatwą sprawą. W rzeczywistości bardzo ciężko jest podjąć decyzję jak mają wyglądać i z czego powinny być wykonane te meble. Urządzając kuchnię musimy brać pod uwagę wiele istotnych kwestii, dlatego też zakup krzeseł warto poważnie przemyśleć. W podjęciu właściwej decyzji pomoże Wam nasz artykuł.

Rodzaje krzeseł kuchennych

Czasy, w których krzesła były wyłącznie drewniane już dawno minęły. Współcześnie materiałów, z których wykonuje się te meble jest bardzo wiele, do wyboru mamy tworzywa sztuczne takie jak np. poliwęglan lub polipropylen, a także metal, wiklina a nawet szkło. Wśród propozycji producentów znajdziemy także krzesła tapicerowane lub plecione. Aby zapoznać się z ofertą wielu marek meblarskich oferujących różne rodzaje krzeseł warto zajrzeć na stronę homebook.pl/produkty/krzesla-kuchenne.

Wybór odpowiednich krzeseł zależy w dużej mierze od naszych prywatnych upodobań, stylu, w jakim urządzona jest kuchnia oraz tego czy na pierwszym miejscu stawiamy wygląd, wygodę czy względy praktyczne.

Krzesła kuchenne – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Kuchnia to bardzo specyficzne pomieszczenie, w którym często panuje wysoka temperatura oraz duża wilgotność. Podczas gotowania czy pieczenia wydzielają się różne zapachy i unosi się para, która osiada wraz z innymi zanieczyszczeniami na meblach. Jest to główny powód, aby przy wyborze krzeseł kierować się między innymi tym, czy da się je łatwo wyczyścić. Ponadto musimy brać pod uwagę to, że w kuchni często dochodzi do wypadków, takich jak rozlanie różnego rodzaju płynów, dlatego też meble tapicerowane nie znajdą tu zastosowania. Na szczęście pozostaje mnóstwo innych możliwości. Ważna jest także wytrzymałość krzeseł, w końcu kuchnia to miejsce w którym bardzo często spędza się czas, w związku z czym meble te są mocno eksploatowane.

Jak dopasować krzesła kuchenne do aranżacji?

Chcąc wybrać krzesła do kuchni mamy dwie możliwości. Pierwsza z nich to zakup kompletu wraz ze stołem. Mamy wtedy pewność, że elementy te będą do siebie idealnie dopasowane. Druga możliwość to zakup samych krzeseł i w tym wypadku możemy wybrać kilka takich samych sztuk lub zdecydować się na bardziej nietypowe podejście łącząc ze sobą pojedyncze krzesła, różniące się między sobą wyglądem. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu wyposażona jest cała kuchnia. Obecnie dużą popularnością cieszą się takie aranżacje, jak:

  • nowoczesna,
  • vintage,
  • rustykalna,
  • glamour,
  • skandynawska,
  • industrialna,
  • minimalistyczna.

W aranżacjach nawiązujących do stylów modnych w przeszłości dominują krzesła wykonane z naturalnych surowców, takich jak drewno czy wiklina. Jeśli natomiast chcemy by nasze wnętrze było nowoczesne, to powinniśmy postawić na tworzywa sztuczne, szkło lub metal.

Bardzo istotna jest również wielkość naszej kuchni. Zazwyczaj pomieszczenie to jest niewielkie, zwłaszcza jeśli stanowi zamknięta przestrzeń i nie jest otwarte np. na salon. Warto w takiej sytuacji zastanowić się nad krzesłami, które zajmują mało miejsca i może je w razie potrzeby złożyć.