5 sierpnia 2016

Pfleiderer – Crusoe R6233 FG – metalowy blat kuchenny do wnętrz industrialnych

By redakcja

Kuchenny blat wykonany z metalu robi wrażenie. Ale pod względem funkcjonalnym jest niepraktyczny. Jest on bowiem łatwy do zarysowania, a jego czyszczenie jest prawdziwą udręką. Alternatywą mogą być blaty ze sklejki naśladujące stal. Blaty takie są higieniczne i bardzo wytrzymałe, a do tego dostępne są w bardziej przystępnej cenie niż aluminium czy stal.

Inspirowany industrialnymi powierzchniami jest właśnie blat Pfleiderer – Crusoe R6233 FG, przywodzi na myśl skorodowany, nadgryziony zębem czasu metal. Blat utrzymany jest w kolorystyce ciemnych brązów – mozaika odcieni brunatnych, rdzawych, kasztanowych i miedzianych, które są poprzetykane szarością i czernią. Dodatkowolat jest pełen zarysowań i przetarć, dzięki czemu przypomina powierzchnię mocno zużytą.

Miłośnikom chłodnej szarości Pfleiderer proponuje paletę blatów w dekorach: Aluminium (F8105), Stal Hartowana (F7920) i Mettalic Brown (F7506). Wzory te, reprezentujące różne odcienie szarości, doskonale podkreślą minimalizm i surowość wnętrz. Z kolei przyciągający wzrok kolorem spatynowanego złota Golden Rock (F7946) to propozycja dla mocnych i odważnych aranżacji.

Metalowy blat w kuchni