26 września 2018

Zmiana sprzedawcy prądu – ile możesz oszczędzić na rachunkach za prąd

By redakcja

Energia elektryczna, to najbardziej potrzebne i niezbędne dla funkcjonowania naszego świata źródło energii. Niezależnie od tego czy jest to prąd dla użytku domowego czy potrzebujesz energię elektryczną dla Twojego przedsiębiorstwa, rachunki, które otrzymujesz co miesiąc są duże i bardzo bolesne dla portfela. Jak zaoszczędzić na rachunku za prąd? Ile można zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną? Są to pytania dwudziestego pierwszego wieku, które pojawiają się u każdego po otrzymaniu kolejnego rachunku z dużą kwotą. 

Sprzedawca energii elektrycznej, a niskie rachunki za prąd

Rachunek za prąd jest zdecydowanie największym z naszych regularnych rachunków, bez względu czy mieszkasz w domu czy mieszkaniu, albo prowadzisz własną działalność gospodarczą. Często takie rachunki, to ponad dwadzieścia pięć procent wydatków związanych z utrzymaniem nieruchomości. Niskie rachunki za prąd są marzeniem każdego, a sposobów dzięki którym można uzyskać je jest tylko dwa.

Pierwszym rozwiązaniem, jest przeprowadzenie zmian i modyfikacji w życiu codziennym, a także ograniczenie ilości zużywanej energii elektrycznej. Jest to rozwiązanie, którego sukces jest w dużym stopniu uzależniony od tego czy jest możliwość ograniczenia zużycia prądu.

Drugie rozwiązanie, to zmiana sprzedawcy prądu. Od ponad dziesięciu lat w Polsce możesz samodzielnie wybierać sprzedawcę prądu zamiast korzystania z oferty z góry narzuconego monopolisty. Jeśli kupujesz prąd od tej samej firmy, która jest dostawcą prądu w Twoim regionie, oznacza, że umowa nie była zmieniana jeszcze z czasów przed wprowadzeniem ustawy w 2007 roku. Dzięki tej ustawie, sprzedawcy walczą o Twoją uwagę za pomocą coraz lepszych ofert cenowych na energię elektryczną i warunków współpracy.

Maksymalnie niskie rachunki za prąd, to połączenie obydwu, powyżej opisanych rozwiązań. Wybieraj urządzenia z najwyższą klasą energetyczną, których zużycie jest minimalne, a w dodatek dzięki niskim cenom od nowego sprzedawcy, możesz zaoszczędzić do kilkuset złotych na rachunkach.

Jakie ceny za energię elektryczną?

Przy wyborze nowego sprzedawcy najtrudniejsze jest porównanie ofert, gdyż pojawiają się wiele pytań związanych z aktualną stawką cenową i kto ma najlepsze warunki. Wstępną ofertę cenową można sprawdzić na stronie internetowej sprzedawcy prądu, ale warto pamiętać, że bardzo często indywidualnie przygotowana oferta, może być o wiele lepsza od tej wstępnej, zapoznawczej. Przykładowo, jedną z najlepszych ofert dla domostw prywatnych, które są aktualnie na rynku jest oferta od Po Prostu Energia. Obecnie, wybierając ofertę o nazwie “Rodzina” za 500 kWh płacisz 142,5 złotych netto, czyli 175,30 złotych brutto, a przy zużyciu 1000 kWh cena wynosi 299 złotych netto, co jest równe 367,77 złotym brutto. Jest to rewelacyjna cena, która w połączeniu z nowoczesnym podejściem Po Prostu Energii do obsługi i współpracy z klientami, tworzy ofertę z którą, zdecydowanie, warto się zapoznać.