14 grudnia 2018

Szafy i szafki plastikowe – do ogrodów i garażów, na balkony

By redakcja

Balkon jest przedłużeniem mieszkania. Zastępuje część ogrodową, o której nie można marzyć, mając do dyspozycji jedynie mieszkanie w bloku. Garaże z kolei są dla nas częścią warsztatową, małą, podręczną przechowalnią, bo nie zawsze planujemy je z myślą tylko o ochronie dla samochodu. W każdym z tych miejsc potrzebujemy zachować porządek, by łatwo odnajdować niezbędne na daną chwilę elementy. Jednocześnie pragniemy estetyki, szczególnie pośród balkonów i ogrodów. Jak poradzić sobie z chaosem i mnóstwem akcesoriów, które psują estetykę takich miejsc?

Porządek to podstawa!

Zacznijmy od balkonów, bo w mieszkaniach możemy liczyć tylko na taką dodatkową przestrzeń. Niewielka namiastka zewnętrznej przestrzeni mieszkania, która spełnia funkcje praktyczne, ale i daje szansę na stworzenie czegoś na kształt mini ogródka. Liczymy na przyjazną atmosferę, wygodę, bo poza suszeniem prania, w wolnych chwilach, lubimy usiąść w fotelu i się zrelaksować. Tę atmosferę całkowicie burzy panujący tu nieporządek.

By wreszcie wszystkie akcesoria i sezonowo używane rzeczy znalazły swoje stałe miejsce, nie psując estetyki balkonowej przestrzeni, znajdujemy wolną przestrzeń dla starej szafki kuchennej lub niewielkiej komódki. Czy taka kompozycja jest… estetyczna? Tylko teoretycznie. Meble domowe nie są bowiem przystosowane do warunków panujących na zewnątrz. Szybko ima się ich wilgoć. Zaczynają gnić, rozpadać się, a w miejscach zastosowania metalowych elementów – rdzewieć. Co wybrać zamiast nich? Oryginalnym, funkcjonalnym i eleganckim rozwiązaniem, są szafki balkonowe wykonane z tworzyw. Można je znaleźć w ofercie sklepu https://bazkar.pl/. Pięknie się prezentują, zwykle są pojemne, wykonane w taki sposób, że wizualnie przypominają naturalne materiały. Niestraszne im warunki atmosferyczne, dlatego nie tracą swoich właściwości i wyglądu, pod wpływem działania opadów czy silnego promieniowania słonecznego.

Ogrody i garaże

W typowych ogrodach, miejsce w którym będą gromadzone narzędzia ogrodowe, akcesoria do majsterkowania, dekoracje, szczególnie te, których nie można narażać na działanie czynników zewnętrznych, powinno być ciepłe, suche, estetyczne. Chodzi o zastosowanie konstrukcji, które wpiszą się w klimat ogrodowej aranżacji.

Ponownie warto pokusić się o wybór szafek wykonanych z tworzyw sztucznych. Opatrzone zamykaniem na kłódkę zagwarantują, że nawet najdroższe akcesoria czy narzędzia ogrodowe, będą doskonale zabezpieczone. Jeśli do uporządkowania jest znacznie więcej rzeczy, można pokusić się o dużą szafę.

Szafa wykonana z tworzywa jest również dobrym pomysłem, by raz na zawsze rozprawić się z chaosem, który dotąd panował w garażu. Majsterkowicz będzie miał wszystko pod ręką, ale i sobie zapewni większe bezpieczeństwo, bo nie natknie się między innymi na rozsypane gwoździe.

Połączenie estetyki i funkcjonalności – tym wymaganiom odpowiadają szafki i szafy plastikowe, które mogą znaleźć swoje miejsce w ogrodach, na balkonach i w garażach. Wystarczy dobrać rozmiar, zwrócić uwagę na subiektywnie niezbędne detale, i już można brać się za porządkowanie!