9 sierpnia 2016

Stylowa kuchnia – jak przytulnie zaaranżować kuchnię

By redakcja

Gotowanie stanie się bardziej przyjemne, gdy sama kuchnia będzie urządzona ze smakiem. Wystarczy kilka starannie dobranych dodatków, aby domowa kuchnia była zarówno funkcjonalna jak i apetyczna.

Oto pomysły na stworzenie kuchni komfortowej i przytulnej bez konieczności przeprowadzania remontu.

Stylowa kuchnia - jak przytulnie zaaranżować kuchnięGarść funkcjonalnych rozwiązań

Kuchnia to miejsce, w którym się gotuje, dlatego sposób jej urządzenia powinien ułatwiać codzienne przygotowywanie posiłków. W pierwszej kolejności zapewnią to łatwe do czyszczenia nawierzchnie. Długotrwałe szorowanie i używanie specjalistycznych myjek to z pewnością coś, czego chcemy za wszelką cenę uniknąć.

Stylowa kuchnia  – szczypta sielskości

Nowoczesność stale wkrada się do aktualnie projektowanych wnętrz, niemniej idealna kuchnia to taka, która przywodzi na myśl wakacje spędzone u babci na prowincji. Sielskie akcenty, takie jak suszone zioła, robione na szydełku serwetki i kwiatowe wzory najczęściej wykorzystywane są właśnie w tym wnętrzu. Praktyczne i zarazem podkreślające rustykalny klimat w kuchni staną się zarówno ażurowe koszyczki, drewniane skrzynki, jak również przypominające wiosenną łąkę naczynia.

Odrobina świeżości

Posiłki powinny być zdrowe, a jak wiadomo najzdrowsze jest to, co świeże. Sezonowe owoce czy domowy zielnik sprawią, że zawsze mamy pod ręką coś kipiącego witaminami. Takie akcenty pełnią również rolę dekoracji, które idealnie wpisują się w klimat kuchni. Kuchnia nabierze również wyjątkowego klimatu, jeśli na stole lub parapecie postawimy wazon z kwiatami.

Stylowa kuchnia - jak przytulnie zaaranżować kuchnię

Stylowa kuchnia – bez dekoracji okna ani rusz

Spontaniczna dekoracja kuchni nie może się jednak zmienić w przesadne nagromadzenie nadmiernych szpargałów. Dlatego warto dozować je z umiarem.

Kuchnia nabierze lekkości, jeśli odpowiednio dopasujemy do niej dekoracje okienne. Mogą to być delikatne firanki lub zazdrostki. Harmonię dodatkowo można osiągnąć dopasowując tekstylia okienne do obrusu. Podobna kolorystyka, a nawet identyczny wzór nie pozostawią wątpliwości co to tego, że kuchnia aranżowana była z dbałością o najmniejszy detal.

źródło: Eurofirany

Eurofirany. Wygenerowano dnia 2016-03-30 08:48:35 fe80::d066:ad22:cd72:30a%11 fe80::d066:ad22:cd72:30a%11