18 września 2019

Półki w kuchni – 3 ciekawe sposoby na ich wykorzystanie

By redakcja

Półki w kuchni to trend niezwykle modny w 2019 roku. Możemy mieć różnorodne zdanie na ich temat, ale faktem jest, że ich pojawienie się na ścianach zupełnie zmienia klimat. W końcu coraz częściej mówi się o tym, że kuchnia to nie tylko i wyłącznie miejsce do gotowania. To miejsce, gdzie powinniśmy czuć się niezwykle komfortowo i na luzie. Stąd pojawia się tam wiele przedmiotów, które często widzimy chociażby w salonie. Tak, tak. Cały czas mowa tu o różnego rodzaju szafkach czy półkach, na których znaleźć możemy nie tylko akcesoria kuchenne.

Szukasz akcesoriów do kuchni? Odwiedź: https://hurtownialuka.pl/pl/100-wszystko-dla-domu

Półki w kuchni, czyli mamy wszystko pod ręką!

Gotowanie przestaje być koniecznością. Obecnie mamy do czynienia z wieloma gadżetami, które nam to ułatwiają. Co ciekawe – coraz więcej osób potwierdza, że gotowanie to dla nich frajda. Takie stwierdzenia mogą tylko cieszyć. Tym bardziej wtedy funkcjonalna kuchnia to podstawa. W takich sytuacjach półki mogą być dla nas nieocenionym gadżetem. Przede wszystkim możemy tam poukładać najpotrzebniejsze rzeczy, które zawsze będziemy mieli na widoku. By cały czas panował na nich porządek warto zwrócić podczas zakupów uwagę na ich różne długości. Ciekawym rozwiązaniem są jeszcze inne opcje godne naszej uwagi – systemy ścienne do zamontowana nad blatem. To dzięki nim łatwy dostęp możemy mieć do kubeczków czy papierowego ręcznika.

Półki na ozdoby.

Obecnie projektując kuchnię nie musimy wybierać mebli, które zakryją dosłownie wszystkie sprzęty czy produkty spożywcze. Na półkach właśnie w tym pomieszczeniu coraz częściej możemy zauważyć kolekcje porcelany, a nawet książki. Te granice są aktualnie bardzo przesunięte, a to głównie z uwagi na fakt, że kuchnię traktujemy niemalże jak salon. Kupując półki do kuchni typowo z myślą o ozdobach warto na nich poustawiać zestaw ciekawych kieliszków czy szklanek do whisky. Równie interesująco i przede wszystkim funkcjonalnie mogą wyglądać słoje. Mówimy tu o dość dużych naczyniach, w których przechowujemy np. makaron. Pamiętajmy, że nie ma tu żadnych ograniczeń. W równym stopniu możemy pokusić się o wystawę swojego sprzętu AGD czy staroci, które odziedziczyliśmy po dziadkach.

Półki na własne drobiazgi.

W kuchni każdy ma swoje ulubione miejsce – to stwierdzenie z pewnością tyczy się wszystkich domowników. Nie musimy w kuchni gotować, by nas to dotyczyło. Z pewnością Twój mąż czy tata przychodząc na obiad ma właśnie swoje ulubione miejsce. Kuchnia od lat jest miejscem, gdzie spotyka się rodzina i chętnie tam spędza czas. Lubimy tam nie tylko gotować i spożywać razem posiłki, ale również rozmawiać, czytać, pracować, odrabiać lekcje, a nawet spać! Stąd pomieszczenie to jest poniekąd nieco naszą sypialną czy gabinetem. W takich przypadkach półki w kuchni idealnie sprawdzą się na nasze drobiazgi. Dzięki temu stworzymy niezwykle rodzinny, a jednocześnie luźny klimat.
Podsumowując, kuchnia to miejsce niezwykłe. Wydaje się, że w wielu przypadkach to właśnie tutaj toczy się rodzinne życie. Niewątpliwie półki mogą usprawnić i umilić czas tam spędzany. Niezależnie od tego w jakim celu je wykorzystamy pewnym jest, że ten gadżet warto zakupić do swojej kuchni. Tym bardziej, że jest to obecnie trend „must have” jeśli chodzi o to pomieszczenie.

Artykuł powstał we współpracy z hurtownialuka.pl