Marmur w kuchni
Marmur symbolizuje ponadczasową prostotę, piękno i elegancję. Cechuje go wysoka jakość i wszechstronne zastosowanie. Sprawdzi się więc jako materiał ścienny, podłogowy bądź do wykonania blatu kuchennego.
O tym w jaki sposób stworzyć wnętrze z klasą przy użyciu szlachetnego kamienia opowiadają ambasadorzy sprzętu do zabudowy marki Whirlpool – architekci z oshi pracowni projektowej.
Marmur w kuchni: kamień z charakterem
Marmur dostępny jest bogatej palecie faktur i kolorów: od bieli poprzez odcienie szarości, błękitu, żółci, różu, aż po głęboką czerń. Marmur doskonale komponuje się we wnętrzach industrialnych i minimalistycznych, a także rustykalnych. Jak mówią projektanci oshi, marmur, który przede wszystkim kojarzony jest z pałacami i zabytkowymi kamienicami, przeżywa dzisiaj wielki renesans i śmiało wkracza do nowoczesnych wnętrz. Rzadko jako masywne płyty, a częściej poddany nowoczesnej obróbce, cieńszy, sprawiający wrażenie lekkiego i w połączeniu ze współczesnymi materiałami.
Najpopularniejszy marmur to kamień klasyczny biały z szarą żyłką, jak Carrara czy Statuario, ale zainteresowaniem cieszą się także kamienie w intensywniejszych barwach i rysunkach, nawet zielone.
Marmur w kuchni: surowiec o wielu zastosowaniach
Marmur niezwykle efektownie prezentuje się w bardzo dużych formach, np. jako cały element ścienny czy wyspa kuchenna. Często wykorzystywany jest także do wykończenia podłóg oraz na frontach szafek. Wykonuje się z niego także akcesoria kuchenne – deski, moździerze, misy czy pojemniki na żywność.
Marmur w kuchni: kamień wymagający szczególnej pielęgnacji
Marmur to miękki i niezbyt trwały kamień. Nie jest odporny na powstawanie plam, matowienie i zarysowania. Aby zwiększyć jego odporność na kwasy i wilgoć trzeba go regularnie impregnować.
Prezentuje się naprawdę świetnie 😉 podoba mi się
Ja uważam, że marmur sprawdza się w kuchni znakomicie, sama mam i polecam 🙂
My tez się zdecydowaliśmy na marmur w kuchni