9 sierpnia 2016

AGD w zabudowie – kuchnia nowoczesna czy w stylu retro?

By redakcja

Jak powinna wyglądać kuchnia? Tak, jak chcesz! Ogranicza Cię wyłącznie własna wyobraźnia, ponieważ nawet wnętrze o niewielkim metrażu może być stylowe i funkcjonalne. Potrzebujesz do tego pomysłu i AGD do zabudowy.

Dawniej kuchnie były miejscem, w którym nie tylko przygotowywano jedzenie. Służyły również do ogrzewania całego domu. W kuchennych rewolucjach udział swój miał nawet Leonardo da Vinci, który stworzył m.in.zautomatyzowany system gotowania na rożnie. Spisał również notatki dotyczące tego, jak rozstawić sprzęt w kuchni, aby praca, taka jak np. zmywanie, nie odbywała się przy gościach.

Ty jednak nie musisz być człowiekiem renesansu, żeby stworzyć ze swojej kuchni dzieło sztuki. Najpierw wybierz styl wnętrza: nowoczesny czy retro. Z AGD w zabudowie zawsze zaaranżujesz wyjątkowe wnętrze.

AGD w zabudowie i kuchnia nowocześnie minimalistyczna

Gładkie, błyszczące lub satynowe fronty szafek, dyskretnie ukryte uchwyty, kolor biały lub czarny – tak prezentuje się oszczędny w formie, lecz szczególnie efektowny styl minimalistyczny w kuchni.

Co z lodówką i zmywarką? Schowane są w zabudowie. Nie po to, żeby ukryć swój wygląd, tylko by dopasować się do aranżacji. Jedynymi widocznymi urządzeniami w kuchni minimalistycznej są płyta grzewcza i piekarnik.

W takiej kuchni często eksperymentuje się z położeniem piekarnika. Praktyczna i modna jest zabudowa wertykalna, czyli w słupku. Dzięki temu piekarnik można umieścić na dowolnie wybranej wysokości, co nie jest możliwe w przypadku mebli wolnostojących.

Zabudowa i kuchnia klasycznie stylowa

Zabudowany sprzęt AGD sprawdzi się nie tylko w kuchni nowoczesnej. Idealnie odnajdzie się również w modnych dzisiaj aranżacjach retro. Pozwoli to zamknięcie nowoczesnego w wyglądzie sprzętu w szafki charakterystyczne dla stylu retro. Do takiego zestawu można dokupić piekarnik z oryginalnymi retro-uchwytami. Taki piekarnik zmieści się zarówno pod płytą grzewczą jak i w słupku.

AGD w zabudowie - kuchnia nowoczesna czy w stylu retro? fot. Candy