Jakie meble wybrać do małej kuchni?
6 marca 2020

Jakie meble wybrać do małej kuchni?

By redakcja serwisu

Aranżacja małej kuchni nie należy do prostych zadań. Mimo jej niewielkiego rozmiaru, nadal powinny znaleźć się w niej pojemne szafki i szuflady, w których dostępne będą wszystkie naczynia, produkty spożywcze i akcesoria do gotowania. Jest wiele sposobów na zaprojektowanie pokoju kuchennego, który ma małym metraż. Warto więc przekonać się, jak je wykorzystać, by móc stworzyć pomieszczenie, w którym każdy z domowników będzie mógł swobodnie gotować i czuć się doskonale w trakcie spożywania posiłków.

Jasne meble do małej kuchni

Jednym ze sposobów na urządzenie małej kuchni, jest jej optyczne powiększenie. Do tego doskonale nadają się białe meble kuchenne. Pięknym i stylowym połączeniem będą białe fronty i korpusy z blatami w kolorze naturalnego drewna. Takie zestawienie doda nie tylko niepowtarzalnego uroku do wnętrz, ale również sprawi, że pomieszczenie optycznie się powiększy.

Funkcjonalne meble do kuchni

W kuchni nie może zabraknąć stołu i krzeseł. Jednak gdzie znaleźć na nie miejsce w małym pomieszczeniu? Doskonałym rozwiązaniem jest przyczepienie stołu do ściany, tak, by można go było podnieść i schować w ścianie, kiedy nie jest potrzeby, a wysunąć, kiedy rodzina chce spożyć posiłek. Kolejnym rozwiązaniem jest kupienie stołu rozkładanego. Na rynku dostępne są małe stoliki, które nadają się idealnie do małych kuchni, a kiedy potrzeby jest większy stół dla całej rodziny i znajomych, można go rozłożyć. Z krzesłami należy postępować tak samo. W małych wnętrzach najlepiej sprawdzać się będą składane krzesła, które można złożyć i schować, kiedy nie są potrzebne.

Meble na wymiar do małej kuchni

Aranżacja kuchni o małym metrażu nie jest łatwa. Kupienie mebli modułowych w sklepie jest bardzo trudne, ponieważ w wielu przypadkach zabierają one za dużo miejsca, a mimo to nie pozwalają na całkowite wykorzystanie wolnej przestrzeni. Jeżeli więc wasza kuchnia jest problematyczna, to najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na meble na wymiar. Dzięki temu będą one idealnie dopasowane do pomieszczenia, a co więcej pozwolą one na praktyczne wykorzystanie całej wolnej przestrzeni. To sprawi, że mimo niewielkich rozmiarów będzie to pokój, gdzie będzie można swobodnie się poruszać.

Zaprojektowanie małych pomieszczeń to zawsze prawdziwe wyzwanie. Jeżeli macie z tym problem warto odezwać się do profesjonalistów, którzy pomogą wykonać projekt. Warto również pamiętać, że wiele sklepów oferuje darmowy projekt pomieszczenia, jeżeli meble wybrane zostaną z ich asortymentu.