3 lutego 2019

Jak tanio wyposażyć kuchnię?

By redakcja

Urządzenie kuchni to jeden z największych wydatków jakie trzeba ponieść urządzając nowy dom. Konieczne jest dobranie sprzętu AGD, najlepiej dobrej klasy i energooszczędnego, jak również blatów i frontów szafek. Po podliczeniu kosztów może okazać się, że kwota na wyposażenie kuchni będzie zawrotna. Dobra wiadomość jest taka, że nawet nie dysponując dużymi środkami można urządzić kuchnię w sposób nie drogi, nie tracąc przy tym na jej jakości i pięknym wyglądzie.

Tania kuchnia modułowa Junona

Mniejsze koszty urządzenia kuchni poniosą posiadacze niewielkich mieszkań. Dysponując nie dużą przestrzenią na urządzenie kuchni, kwota na jej wyposażenie znacząco spadnie. W małej kuchni warto zaplanować poszczególne elementy w taki sposób, aby spełniały swoje funkcje i odpowiadały potrzebom domowników. Można też postawić na gotowe rozwiązania jak meble junona. Meble kuchenne z kolekcji Junona to kompletna i gotowa do użytku kuchnia modułowa, która spełnia wysokie wymagania zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i estetyki oraz wyglądu. Poszczególne elementy zostały wykonane z wysokiej jakości, trwałych materiałów, które posłużą przez wiele lat. Mając do dyspozycji niewielką sumę na urządzenie kuchni, w meblach z tej kolekcji można wybrać nie tylko kolory frontów, ale i dowolnie ją rozbudowywać.

Kuchnia biała czy szara

Koszt urządzenia kuchni można obniżyć wybierając meble, które nie posiadają wiszących szafek. To bardzo modne, ale i praktyczne rozwiązanie. W miejscu wiszących szafek warto zamontować półki i na nich przechowywać zarówno naczynia jak i suche artykuły spożywcze, np. w ładnych słojach. Rezygnacja z wiszących szafek wpływa również korzystnie na optyczne powiększenie niewielkiego pomieszczenia. Co prawda w kuchni na wymiar nie będzie już możliwe rozbudowanie modułów jak w przypadku kuchni Junona, ale efekt będzie również dobry. Warto też zastanowić się nad kolorystyką mebli kuchennych. Tak modne od jakiegoś czasu kuchnie w stylu skandynawskim i wiejskim, to kolory pastelowe, w tym biel oraz odcienie szarości. W nowoczesnych wnętrzach można pokusić się o fronty wykonane w połysku.

Odnowa starej kuchni

Najtańszym rozwiązaniem, ale i najbardziej pracochłonnym jest odnowienie szafek kuchennych, które już posiadamy. Można również kupić za niewielką sumę używane meble kuchenne i spróbować samodzielnie ją odnowić. Jest to zadanie dość trudne, a efekt finalny może być trudny do przewidzenia. W tej samej lub niższej cenie z powodzeniem można kupić modułowe meble junona.