9 maja 2019

Inspiracje Kuchni w kawalerce

By redakcja

W kawalerkach jest zawsze jest bardzo mało miejsca. Urządzenie takiego mieszkania to nie lada wyzwanie – trzeba wykazać się sprytem i sprawić, by było ono funkcjonalne. Jakie inspiracje dobrać aby urządzić kuchnię na tak małym metrażu? Podpowiadamy!

Mieszkanie, niezależnie od metrażu, możemy urządzić zgodnie z aranżacyjnymi trendami jednocześnie zachowując przejrzystość i funkcjonalność. Najczęściej decydujemy się na kawalerkę kupując pierwsze mieszkanie. Warto pozbyć się w nim ścianek oddzielających pomieszczenia, dzięki czemu zyskamy dużo przestrzeni.

W tego typu mieszkaniu prawie wszystkie strefy są ze sobą połączone. Największą trudność sprawia takie urządzenie kuchni, by sprostała naszym oczekiwaniom. Podpowiemy wam, jak się za to zabrać!

Przejrzysta i uporządkowana kuchnia

Inspiracje małej kuchni są bardzo ważne, by była urządzona przemyślanie i mieściła wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria. Doskonale, jeśli uda nam się wygospodarować nawet nieduże pomieszczenie na stworzenie wymarzonej kuchni! W kuchni w kawalerce powinny znajdować się szafki, które pomieszczą zapasy oraz akcesoria. Jak najmniej przedmiotów powinno stać na blacie. Oszczędność miejsca gra tu kluczową rolę, dlatego warto wybrać szafki wysokie aż po sufit.

W małej kuchni nie sprawdzi się zmywarka, na którą potrzeba dużo miejsca. Wybierzmy jednokomorowy zlew z miejscem na suszenie umytych naczyń. Blat roboczy powinien mieć szerokość co najmniej 80 cm, aby swobodnie przygotowywać posiłki. Na blacie możemy ustawić najpotrzebniejsze przyprawy, kosz ze świeżymi owocami oraz czajnik, który będzie niezbędny na co dzień.

Inspiracje Kuchni w kawalerce powinny być ergonomiczne i przede wszystkim nowoczesne

Nie powinno zabraknąć w niej miejsca do spożywania posiłków. Wspaniale, jeśli udałoby się wstawić nieduży stolik wraz z jasnymi krzesłami. Jeśli jednak nie dysponujemy wystarczającą ilością miejsca, możemy wykorzystać blat, który będzie pełnił dwie funkcje – miejsca do przygotowywania posiłków i do ich spożywania. Krzesła często zajmują zbyt dużo miejsca, dlatego warto wybrać stołki barowe lub wysokie taborety.

Nieduża przestrzeń przysparza dużo kłopotu, gdy chcemy stworzyć aranżację, która nas nie przytłoczy. Najlepiej zdecydować się na biel. Białe ściany oraz meble pozwolą zachować harmonię, a żeby ożywić wystrój kuchni, zdecydujmy się na odważniejsze dodatki. Kolorowe oświetlenie oraz pojemniki nadadzą kuchni zupełnie nowy wyraz.

W kawalerce bardzo ważne są kolory. Jeśli nie lubimy bieli, wybierzmy odcienie pastelowe – najlepiej sprawdzą się beże, błękity, delikatne szarości oraz róże. Dzięki takiej kolorystyce mieszkanie będzie nowoczesne i przestronne.