kuchnia
5 kwietnia 2022

Szafki kuchenne – jakie są modne w 2022 roku?

By redakcja serwisu

Od wielu lat w nowoczesnych kuchniach królują przede wszystkim szafki wiszące. Pozwalają efektywnie zagospodarować przestrzeń zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Tradycyjne, stojące meble również znajdują swoje zasłużone miejsce. Na jaki styl warto zwrócić uwagę i co jest modne w 2022 roku? Podpowiadamy.

Jakie szafki kuchenne warto mieć w kuchni?

Szafki kuchenne w Częstochowie cieszą się popularnością nie bez powodu. Doskonale wypełniają wolną przestrzeń i pozwalają na skuteczne ukrycie sztućców, talerzy i pozostałego wyposażenia. Zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza te we frakturze drewnianej. Jeśli urządzamy dom w stylu rustykalnym to do kuchni będzie to sensowny wybór. Można postawić przede wszystkim na frakturę dębu lub sosny, która w tym roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Warto zauważyć, że do łask w 2022 powracają klasyczne szafki ze szklanymi frontami. Są nieco trudniejsze w utrzymaniu czystości, ale doskonale sprawdzają się w przypadku jeśli kuchnia stanowi połączenie z jadalnią oraz chcemy na półkach wyeksponować konkretną zastawę stołową. Jeśli urządzamy wnętrze w stylu nowoczesnym to warto wybrać szkło przyciemniane.

Szafki kuchenne – jaki styl modny w 2022 roku?

W nowoczesnych kuchniach dominują zwłaszcza solidne i wytrzymałe rozwiązania. Jeśli spojrzymy na projekty zabudowy kuchennej w Częstochowie to rzuci nam się w oczy przede wszystkim to, że dużą wagę przywiązuje się do jakości wykorzystywanych materiałów. Jeśli chcemy, aby szafki i pozostałe meble wyglądały przez cały czas tak samo modnie i naturalnie to należy na to zwrócić szczególną uwagę.

Drewno stylizowane na marmur powraca do łask w 2022 roku. Styl ten świetnie komponuje się z wyglądem klasycznych blatów oraz podkreśla dużą wytrzymałość poszczególnych mebli. Jeśli chodzi o kolorystykę to coraz częściej odchodzi się od klasycznych jasnych barw i powracają style ciemniejsze. Zwłaszcza orzech oraz stylizowany dąb. Wpisują się one idealnie w klasyczny wygląd wnętrz, jak i każdy nowoczesny styl.