19 stycznia 2019

Jakie rolety wybrać do kuchni?

By redakcja

Kuchnia bez odpowiednio dobranej rolety dużo traci na atrakcyjności wizualnej. Na szczęście dziś można wybierać w interesująco zaprojektowanych i eleganckich roletach, które na dobre już zastąpiły klasyczne firanki. Roleta w kuchni jest gadżetem niezwykle praktycznym i pożytecznym. Współcześnie produkowane rolety wykonane są z różnych materiałów.

Kupując roletę do kuchni, trzeba kierować się tym, by pod kątem materiału oraz elementów ozdobnych pokrywała się z pozostałymi elementami kuchennego wyposażenia. Przykładowo – jeśli w kuchni znajduje się dużo elementów wykonanych z bambusa, w dobrym tonie będzie dopasować roletę właśnie z tego typu materiału. Oprócz rolet bambusowych czy nawet drewnianych istnieją także liczne rozwiązania w postaci rolet materiałowych, na drewnianych lub plastikowych stelażach konstrukcyjnych. Takie rolety są najpopularniejsze w sklepach internetowych.

Roleta może mówić wiele o naszym stosunku do spraw domowych

Psychologowie twierdzą, że wystrój naszej kuchni dużo mówi o naszym podejściu do tematu jedzenia i spędzania wolnego czasu. Osoby ceniące wspólne spożywanie posiłków i celebrujące spotkania z rodziną częściej stawiają na zestawy stół plus krzesła aby pomieścić wszystkich domowników i wygodnie posiedzieć podczas posiłku. Osoby, które żyją w pośpiechu, najczęściej młodzi ludzie nie mający czasu na długie siedzenie przy stole chętniej wybierają hokery do kuchni, ustawione przy mini barku lub wyspie kuchennej. Nadają one kuchni nowoczesnego charakteru, pozwalają szybko zjeść posiłek i nie zajmują dużo przestrzeni.  Kolorystyka dodatków również ma odzwierciedlenie nie tylko w naszych gustach ale w pewnym sensie także w naszej osobowości. Jasne rolety w kolorowe wzory najczęściej wybierają osobowości optymistyczne i ciekawskie. Na rolety klasyczne, w tonacjach czerni lub bieli decydują się ludzie stawiający na minimalizm w przestrzeni domowej. Rolety z przewiewnych, ekologicznych materiałów wybierają zwolennicy ekologii.

Jaki kolor rolety wybrać do kuchni?

Powinien on odpowiadać naszemu nastrojowi i dobrze współgrać z innymi, barwnymi elementami kuchni. Jeśli w kuchni zastosowaliśmy połączenia bieli i szarości w elementach drewnianych oraz ceramicznych, roleta dla złamania monotonii może mieć bardzo intensywny kolor. Dobrym pomysłem będzie montaż rolety intensywnie turkusowej lub żółtej. Pomarańczowy odcień rolety może do takiej kuchni wprowadzić bardzo dużo słońca. Rolety we wzory sprawdzają się w kuchniach znakomicie. Bardzo popularne w tej chwili w sklepach internetowych są rolety z nadrukami reprodukcji prac sławnych malarzy. Od teraz w domowej kuchni można się poczuć niemal tak, jak w galerii! Ulubiona reprodukcja dzieła słynnego malarza może nam wizualnie umilić czas w trakcie przygotowywania obiadu czy innego posiłku.