amerykanski stol w kuchni
23 stycznia 2020

Amerykańskie stoły do kuchni – hit czy kit?

By redakcja

Amerykańskie stoły do kuchni to nie tylko zwykłe meble. To meble, które cechują się wyjątkową klasą, solidnością oraz bardzo efektownym zdobieniem. Jedni uważają je za współczesny hit aranżacji jadalni, inni z kolei zwracają uwagę na ich kiczowatość. Jak jest w rzeczywistości? Tak naprawdę ilu użytkowników, tyle opinii i wydaje się, że w tym aspekcie zawsze będzie podział na zagorzałych zwolenników i przeciwników tego stylu.

To co na pewno zwraca uwagę w tym rozwiązaniu do klimat, który stoły amerykańskie nadają całemu wnętrzu. Ze względu na ich rozmiary i stylistykę, bardzo trudno wobec nich przejść obojętnie. Kuchnię lub jadalnię często nazywa się sercem domu, a trzymając się tej nomenklatury głównym elementem, czyli właściwym sercem pozostaje stół. Serce kuchni w stylu amerykańskim to na pewno prestiż i podniosły styl, który jedni wciąż będą uznawać za przesadny i kiczowaty, a inni zwrócą z kolei uwagę na odpowiednie pozycjonowanie pomieszczenia i prestiż, który nadaje on właścicielom i pomieszczeniom.

Gdzie sprawdzą się amerykańskie stoły jadalniane?

Amerykańskie stoły do kuchni zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w dużych i otwartych pomieszczeniach, gdzie można w pełni korzystać z ich funkcjonalności i rozmiarów. Jednocześnie mogą być efektownym przełamaniem nowoczesnej aranżacji lub estetycznym elementem, który harmonijnie wpisze się w przypadku stylizowanych pomieszczeń, które utrzymano w jednej konwencji. Na pewno funkcjonalność mebla docenią osoby, które lubią jadać w większym gronie, posiadają dużą rodzinę lub spędzają czas w gronie licznych znajomych, w tym między innymi na spożywaniu posiłków.

Wciąż jednak pozostaje otwarte tytułowe pytanie, czy takie rozwiązanie to hit czy kit. Pewnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale jak zawsze w przypadku efektownych zdobień i rozwiązań meblowych, warto postawić na optymalne zbalansowanie przestrzeni. We współczesnym świecie designu meblarskiego bardzo łatwo o przekroczenie granicy dobrego smaku, dlatego decydując się na amerykański stół warto założyć, że będzie on głównym elementem przestrzeni, również pod kątem estetycznym i dobudować do niego meble stonowane lub idealnie komponujące się z nim, dzięki czemu uzyskamy efektowną i smaczną aranżację. Takie rozwiązanie na pewno okaże się hitem, a nie kiczem.